W poniedziałek, 4 grudnia na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nysie odbyło się uroczyste przekazanie nowych samochodów.

Nyscy strażacy Państwowej Straży Pożarnej w tym roku otrzymali dwa nowe wozy. To ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy MAN zabudowany przez firmę Bocar i samochód specjalny Iveco Eurocargo z drabiną M42L firmy Magius.

– Poprzednia drabina miała 30 metrów, a ta ma 40, więc zasięg operacyjny zwiększył się o dziesięć metrów. Teraz nie powinno być budynków w naszym powiecie, do których byśmy nie sięgnęli. A przy poprzedniej drabinie te najwyższe piętra w wieżowcach, które są w mieście, były dla nas nieosiągalne – powiedział dziennikarzom Radia Opole mł. bryg. Paweł Gotkowski, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Nysie.

MAN został kupiony przez Komendę Wojewódzką PSP w Opolu dzięki dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, natomiast zakup drabiny został współfinansowany przez Unię Europejską w ramach projektu ‘Bezpieczne Pogranicze’ realizowanego przez polskich i czeskich strażaków.

W trakcie uroczystości strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Niwnicy przekazano używany przez JRG Nysa średni samochód ratowniczo – gaśniczy Star 1466.

Foto. UM Nysa i OSP Niwnica

o autorze

Redakcja/Łukasz