Przemieszczanie gabarytów. Zatwierdzono program szkolenia

foto. Rafał Podlasiński

Komendant Główny PSP zatwierdził Program szkolenia specjalistycznego z zakresu przemieszczania gabarytów przy użyciu pojazdów SGRT.

Program szkolenia został przygotowany przez grupę ośmiu funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. To st. bryg. Rafał Jankowski, st. kpt. Mateusz Kamiński i bryg. Paweł Wereski z Komendy Głównej PSP, bryg. Rafał Podlasiński z Akademii Pożarniczej, bryg. Dominik Leśniakiewicz z Komendy Miejskiej PSP w Warszawie, bryg. Piotr Marchewka z Komendy Miejskiej PSP w Krakowie, st. kpt. Adrian Fiszer z Komendy Miejskiej PSP w Poznaniu i asp. Marcin Rosner w Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach.

Szkolenie według zatwierdzonego Programu organizowane jest w wyznaczonych szkołach i ośrodkach przy wsparciu SGRT. Obecnie wyznaczono pięć miejsc: Akademia Pożarnicza we współpracy z SGRT WARSZAWA-8, Szkoła Aspirantów PSP w Poznaniu z SGRT POZNAŃ-7, Szkoła Aspirantów PSP w Krakowie z SGRT KRAKÓW, Centralna Szkoła PSP w Częstochowie i Ośrodek Szkolenia KW PSP w Lublinie z SGRT LUBLIN-3 – PUŁAWY.

Na realizację programu przewidziano 39 godzin, w tym 6 na teorię, 29 na praktykę i 4 na założenia końcowe.

Poniżej przyjęty program.

Exit mobile version