Przemyśl: Chcą reaktywować Ochotniczą Straż Pożarną

W najbliższych miesiącach planowana jest reaktywacja Ochotniczej Straży Pożarnej w Przemyślu. Obecnie istnieje ona tylko na papierze.

Stowarzyszenie Ochotnicza Straż Pożarna w Przemyślu zostało powołane do życia w grudniu 2011 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, dokładnie w 140 rocznicę od założenia OSP w Przemyślu. Prezesem stowarzyszenia jest Stanisław Maria Frankowski (wnuk pierwszego założyciela OSP Przemyśl), a naczelnikiem st. bryg. Daniel Dryniak, zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. OSP Przemyśl ma zarząd i członków. Tych drugich jest blisko 40! – informuje serwis Przemyśl Nasze Miasto.

Siedziba jednostki nie została jeszcze wskazana, decydujące będą rozmowy z władzami miasta. Na początek prawdopodobnie OSP będzie ona dysponowała Fordem Transitem, który wymaga wkładu finansowego. W przyszłości Miasto Przemyśl zamierza przekazać druhom nowy samochód Ford Ranger Raptor, który w tej chwili wykorzystywany jest przez Zarządzanie Kryzysowe.

Bodźcem do reaktywacji OSP stał się kryzys uchodźczy spowodowany rosyjską agresją w Ukrainie.

Exit mobile version