W ostatnim czasie w województwie śląskim dokonane zostały przesunięcia samochodów ratowniczo – gaśniczych między komendami Państwowej Straży Pożarnej.

I tak, ciężkie samochody ratowniczo – gaśnicze GCBA 5/36 Scania P400/WISS i GCBA 10+4/50 Renault Kerax/WISS z Komendy Miejskiej PSP w Bytomiu zostały przesunięte do Komendy Miejskiej PSP w Chorzowie, z kolei z tej komendy do Bytomia trafił samochód GCBA 5+4/50 Scania P400/WISS.

Z Komendy Miejskiej PSP w Jastrzębiu-Zdroju do Komendy Miejskiej PSP w Częstochowie przesunięty został ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy GCBA 8/50 Renault Kerax/WISS.

Z Komendy Powiatowej PSP w Żywcu do Komendy Powiatowej PSP w Myszkowie przesunięto ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy GCBA 5/32 Renault Kerax/WISS.

Jeśli chodzi o średnie samochody ratowniczo – gaśnicze to, Komenda Miejska PSP w Sosnowcu przekazała wóz Renault Midlum do Komendy Powiatowej w Cieszynie, a Komenda Miejska PSP w Tychach przekazała Komendzie Miejskiej PSP w Sosnowcu samochód Renault Midlum z modułem proszkowym.

Jak poinformowała nasz serwis rzecznik prasowy KW PSP mł. bryg. Aneta Gołębiowska, decyzje o przesunięciach wozów zostały dokonane w związku ze zmianami wprowadzonymi pod koniec ubiegłego roku w normatywach sprzętu komend powiatowych i miejskich PSP województwa śląskiego. Decyzje poprzedziła analiza posiadanego potencjału sprzętowego.

Kilka miesięcy temu zmiany objęły nośniki i kontenery. Pisaliśmy o tym tutaj:

Relokacja sprzętu śląskiej straży pożarnej

Foto. 112czestochowa.eu

 

o autorze

Redakcja/Łukasz