Wielkopolska Komenda Wojewódzka PSP rozstrzygnęła przetarg na dostawę samochodu ratownictwa chemicznego dla poznańskiej straży pożarnej.

Przedmiotem postępowania jest dostawa ciężkiego samochodu ratownictwa chemicznego z napędem 6×2,automatyczną hydrokinetyczną skrzynią biegów i kabiną w układzie siedzeń 1+1.

Zabudowę należy wykonać z kompozytu poliestrowo szklanego, wykończenia i mocowania z materiałów odpornych na korozję. Powinna posiadać wydzielony segment ze schowkami sprzętowymi z dostępem z zewnątrz, wydzielony przedział dla strażaków, a tył przystosowany do przewozu ciężkiego sprzętu wraz z windą załadowczą o udźwigu min. 1500 kg.

Samochód będzie wyposażony w generator prądu, maszt oświetleniowy i sprzęt zgodny ze standardem wyposażenia dla SCRch zatwierdzonym przez Komendanta Głównego PSP.

W wyznaczonym terminie do Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu wpłynęły cztery oferty od krajowych firm, które dostarczają samochody straży pożarnej. Komisja przetargowa za najkorzystniejszą uznała ofertę złożoną przez firmę Moto-Truck z Kielc o wartości 2 548 566 złotych brutto. Firma zadeklarowała zrealizowanie zamówienia do końca marca 2021 roku.

Samochód trafi na wyposażenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 6 w Poznaniu na bazie, której działa Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego ‘POZNAŃ-6’. Warto w tym miejscu dodać, że w przyszłym roku grupa otrzyma jeszcze jeden samochód, będzie to laboratorium składające się z ciągnika siodłowego i naczepy.

Zakup jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach projektu ‘Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV’.

Foto. mxk/trucks.phototrans.eu

o autorze

Redakcja/Łukasz