Centralna Szkoła Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie rozstrzygnęła przetarg na dostawę samochodu specjalnego z drabiną.

Przedmiotem postępowania przetargowego jest dostawa samochodu na podwoziu 4×2 z kabiną trzyosobową, silnikiem o mocy minimum 210 kW i skrzynią biegów automatyczną lub mechaniczną z automatycznym sterowaniem zmiany biegów. Zabudowa powinna być wykonana z materiałów odpornych na korozję, za kabiną, na całej szerokości przelotowa skrytka na sprzęt.

Wymagana jest drabina o wysokości ratowniczej minimum 30 metrów z ostatnim przęsłem łamanym, wyposażona w działko wodno-pianowe o wydajności min. 2000 l/min, suchy pion na najwyższym przęśle i kosz ratowniczy o udźwigu min. 400 kg. Maksymalny czas sprawiania drabiny – 85 sekund.

31 stycznia komisja przetargowa za najkorzystniejszą uznała ofertę firmy Fire-Max, przedstawiciela Magirusa w Polsce o wartości 2 638 104 zł brutto. Firma zadeklarowała 60-miesięczną gwarancję, czas sprawiania drabiny mniej niż 75 sekund, automatyczny, komputerowy system tłumienia drgań przęseł, wysięg boczny drabiny 18 metrów, kosz ratowniczy o udźwigu min. 500 kg i moc silnika (netto) – 235 kW.

Drugie miejsce zajęło konsorcjum Rosenbauer Polska i Rosenbauer Karlsruhe GmbH & Co. KG , które za zrealizowanie zamówienia chciało 2 780 501 złotych brutto.

Samochód powinien trafić do Centralnej Szkoły PSP do 4 grudnia 2020 roku.

Foto. Michał Figzał / 112Częstochowa 

o autorze

Redakcja/Łukasz