Kujawsko-Pomorska Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej rozstrzygnęła przetarg na dostawę samochodów specjalnych z drabiną.

Przedmiotem postępowania jest dostawa dwudziestu samochodów z drabiną – siedmiu min. 30-metrowych, dwunastu min. 40-metrowych i jednego samochodu z drabiną 37-metrową. Wymagane są zespoły drabin wyposażone w ostatnie przęsło łamane i wyposażone w kosz ratowniczy o udźwigu min. 400 kg, działko wodno-pianowe o wydajności min. 2400 l/min, zwijadło wężowe z wężem min. 20 m zakończone prądownicą Turbo i suchy pion zamontowany na najwyższym przęśle zakończony nasadą 75.

W postępowaniu udział wzięła firma Fire-Max, która zaoferowała drabiny Magirusa i konsorcjum w składzie Rosenbauer Polska i Rosenbauer Karlsruhe GmbH & Co. KG.

Komisja przetargowa we wszystkich częściach uznała za najkorzystniejsze oferty złożone przez konsorcjum Rosenbauera, które zdobyło maksymalną punktację w kryteriach – cena i gwarancja. Z kolei Fire-Max wygrał w kryterium – parametry techniczne.

Rosenbauer będzie miał czas na dostarczenie samochodów do końca października 2020 r. Wartość całego zamówienia to 48,6 mln zł brutto.

Odbiorcy

Samochody z drabiną 30 metrową trafią do KP PSP Świecie, KP PSP Lubartów, KM PSP Kraków, KP PSP Dąbrowa Tarnowska, KP PSP Pruszków, KM PSP Warszawa i KP PSP Skarżysko Kamienna.

Samochody z drabiną 40-metrową trafią do KP PSP Chełm, KM PSP Lublin, KM PSP Kraków, KP PSP Lubin, KP PSP Zielona Góra, KM PSP Piotrków Trybunalski, KP PSP Kędzierzyn Koźle, KM PSP Rzeszów, KM PSP Łomża, KM PSP Białystok, KP PSP Myszków i KM PSP Świnoujście.

Samochód z drabiną 37-metrową otrzyma KP PSP w Ostródzie.

o autorze

Redakcja/Łukasz