Przetarg na drony dla PSP rozstrzygnięty

Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej rozstrzygnęła trwający od września przetarg na dostawę dronów.

Przedmiotem postępowania jest dostawa bezzałogowych platform latających przeznaczonych do wykorzystania w trakcie akcji ratowniczo – gaśniczych wraz z oprzyrządowaniem, które będą uzupełnieniem funkcjonalności samochodów dowodzenia i łączności wykorzystywanych w PSP, posiadających możliwość bezprzewodowej transmisji bieżącego obrazu wysokiej rozdzielczości w relacjach miejsca prowadzenia działań ratowniczych – sztab akcji – stanowiska kierowania PSP.

Postępowanie zostało podzielone na dwie części:

Cześć I – dostawa 15 bezzałogowych platform latających czterowirnikowych wraz z kamerą zamontowaną na trzyosiowym gimbalu.

Część II –  dostawa 11 bezzałogowych platform latających czterowirnikowych posiadających  możliwość montażu i obsługi dwóch kamer jednocześnie tj. kamery z 30-krotnym zoomem, matrycą CMOS 1/2.8 i kamery posiadającej dwa sensory: optyczny 4K i termowizyjny.

W części pierwszej komisja przetargowa uznała za najkorzystniejszą ofertę złożoną przez firmę aeroMind o wartości 290 278,77 zł brutto, w swojej ofercie firma posiada drony firmy Yuneec i DJI. W drugiej części wygrała firma Dilectro, jest to oficjalny dystrybutor sprzętu DJI, wartość złożonej oferty to 1 232 848,04 zł brutto.

Całe zamówienie powinno zostać zrealizowane do 20 grudnia br.

Foto. DJI

Exit mobile version