W poniedziałek, 13 marca Komenda Wojewódzka Państwowej Straż Pożarnej w Gdańsku ogłosiła przetarg na dostawę dwunastu podnośników.

Przedmiotem zamówienia jest dostawa samochodów z podnośnikiem hydraulicznym SHD-23 na podwoziu z napędem 4×2 i silnikiem o mocy minimum 250 KM. Zabudowa powinna być wykonana z materiałów opornych na korozję, a platforma w formie podestu roboczego. Podnośnik o wysokości ratowniczej minimum 23 metrów, wyposażony w drabinę na całej długości wysięgnika, kosz o udźwigu min. 250 kg, wzdłuż wysięgnika teleskopowy pion wodny zapewniający dostarczenie wody przy ciśnieniu 12 bar do działka wodno-pianowego zamontowanego na koszu.

Każdy pojazd musi być wyposażony w sprzęt zgodnie ze ‘Standardem wyposażenia samochodu specjalnego z podnośnikiem hydraulicznym typoszeregu SH’ zatwierdzonym w 2015 roku przez Komendanta Głównego PSP.

Oświetlenie: dwie lampy na dachu, jedna z tyłu i po dwie lampy kierunkowe z przodu i na każdym boku zabudowy.

Przy wyborze najkorzystniejszej oferty pod uwagę będzie brana cena – 60%, gwarancja – 30% i ocena techniczna – 10%. Firma która wygra przetarg będzie miała czas na dostawę pojazdów do 31 marca 2018 roku.

Podnośniki trafią do komend powiatowych/miejskich PSP w Łodzi, Olkuszu, Płocku, Gdyni, Słupsku, Nowym Dworze Gdańskim, Strzelcach Opolskich, Rudzie Śląskiej, Stalowej Woli, Tarnobrzegu, Nowym Mieście Lubawskim i Szczecinku.

Zakup realizowany jest w ramach projektu ‘Zwiększenie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych’.

o autorze

Redakcja/Łukasz