Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku ogłosiła przetarg na dostawę ośmiu średnich samochodów ratowniczo – gaśniczych 4×4 z funkcją cięcia.

Każdy pojazd powinien posiadać zbiornik wody 2000 – 3000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego o pojemności 10% zbiornika wody, system piany sprężonej (CAFS), autopompę dwuzakresową A 16/8-2,5/40 oraz system gasząco – tnący (w Polsce znany głównie jako COBRA), tego typu urządzeń mamy w straży pożarnej kilka tj. w jednostkach OSP i Zakładowych Strażach Pożarnych.

Dodatkowo zamawiający wymaga, aby wozy były w pełni wyposażone czyli od węży, prądownic, pilarek po zestaw PSP R1, agregat prądotwórczych i zestaw narzędzi hydraulicznych.

Oświetlenie ostrzegawcze: belka sygnalizacyjna na dachu, lampa z tyłu i po dwie lampy kierunkowe z przodu i na każdym boku zabudowy.

Przy wyborze oferty będzie decydowała cena – 60%, ocena techniczna – 20% i gwarancja – 20%. Otwarcie ofert zaplanowano na 12 kwietnia 2017 roku.

Firma, która wygra przetarg będzie miała czas na dostawę samochodów do 28 lutego 2018 roku.

Trafią do komend PSP w Świeciu, Piotrkowie Trybunalskim, Krakowie, Tarnowie, Warszawie, Gdyni, Katowicach i Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

Zamówienie jest realizowane w ramach projektu ‘Usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie kolejowym – etap I’.

o autorze

Redakcja/Łukasz