Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku rozstrzygnęła przetarg na dostawę samochodów ratownictwa technicznego z rotatorem.

Przedmiotem postępowania jest dostawa siedmiu ciężkich samochodów ratownictwa technicznego do usuwania skutków kolizji drogowych  w ramach projektu ‚Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV’. Zamówienie zostało podzielone na dwie części: pierwsza dotyczy dostawy trzech samochodów, a druga czterech.

W trakcie postępowania oferty złożyły dwie firmy: Szczęśniak Pojazdy Specjalne i Wawrzaszek ISS.

Komisja przetargowa za najkorzystniejszą uznała ofertę złożoną przez firmę Szczęśniak Pojazdy Specjalne o łącznej wartości 25 158 420 zł brutto, co daje 3 594 060 zł za jeden samochód. W obu częściach uzyskała po 73 pkt. Firma Wawrzaszek otrzymała po 56,03 pkt.

Jak poinformowała nasz serwis Podlaska Komenda Wojewódzka PSP firma Szczęśniak pod zabudowę wykorzysta podwozie Renault K520 8×4 Heavy.

Zgodnie z zapisami w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia każdy samochód będzie wyposażony między innymi w wysięgnik z funkcją dźwigu typu rotator, ramię holownicze, siedem wyciągarek o napędzie hydraulicznym sterowane z pulpitu sterowniczego i bezprzewodowo, różnego rodzaju zawiesia, szekle, podkłady, hol sztywny, wielofunkcyjne lekkie hełmy, rolki, agregat prądotwórczy itp.

Samochody w lipcu przyszłego roku trafią do Komend Miejskich Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, Łodzi, Rzeszowie, Białymstoku, Dąbrowie Górniczej, Poznaniu i Szczecinie. Wejdą w skład Specjalistycznych Grup Ratownictwa Technicznego działających w wyżej wymienionych komendach.

Umowy prawdopodobnie zostaną podpisane na początku września.

Foto. grzegorz-fortuna.xaa.pl

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl