W środę, 6 września około godz. 07.08 do SKKM w Krakowie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodowym na węźle zakopiańskim  obwodnicy Krakowa w kierunku Rzeszowa.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że w zdarzeniu brały udział: samochód osobowy, samochód ciężarowy z przyczepą (kontenerowiec na złom) i ciągnik siodłowy z naczepą (cementowóz). W wyniku gwałtownego hamowania cementowóz przewrócił się na lewy bok zakleszczając się z przyczepą samochodu ciężarowego.

Z ustaleń policji wynikało, że samochód osobowy wymusił pierwszeństwo. Pasażer samochodu osobowego doznał niegroźnych obrażeń głowy i został zaopatrzony na miejscu zdarzenia przez zastęp PSP po czym przekazany ZRM potwierdził niegroźne obrażenia i brak konieczności udzielania pomocy szpitalnej. Pozostałe osoby biorące udział w zdarzeniu nie zgłaszały żadnych obrażeń.

W wyniku zdarzenia zablokowana została całkowicie autostrada w kierunku Rzeszowa (417,4 km). Podjęto próbę podniesienia cementowozu samochodem SCRt Rotator, ze względu na dużą masę próba nieudała się. Przybyłe na miejsce dwa holowniki wezwane przez właściciela firmy transportowej zostały użyte przy kolejnej próbie stawiania cementowozu na koła. Kolejna próba okazała się skuteczna.

Wysypany cement z jezdni zebrała firma zarządcy autostrady.

Tekst. KM PSP Kraków Foto. Komisariat Autostradowy Policji w Krakowie

o autorze

Redakcja/Łukasz