Zapotrzebowanie na krew nieustannie rośnie i w wielu ośrodkach leczniczych w Polsce jest niezbędna, aby przeprowadzić bardziej i mniej złożone zabiegi lub operacje mające na celu ratowanie czyjegoś zdrowia i życia.

Wychodząc na przeciw tym oczekiwaniom strażacy z PSP Ostrów Wielkopolski postanowili w dniu 22 stycznia 2018r. powołać Klub Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

W spotkaniu uczestniczyli:

• Kierownik Zarządu Rejonowego PCK w Ostrowie Wielkopolskim pan Edmund Siwek,
• Prezes klubu HDK PCK „Strażak” w Sieroszewicach – Pan Lucjan Ziemiański

Podczas spotkania zaproszeni goście opowiadali o działalności Polskiego Czerwonego Krzyża oraz odpowiadali na pytania funkcjonariuszy PSP. Tego dnia wybrano również zarząd klubu w składzie:

• prezes – Tomasz Walczak,
• zastępca prezesa – Marcin Paprocki,
• skarbnik – Krystian Sikora,
• sekretarz – Dorota Reterska.

 Aktywność klubu rozpocznie akcja zbiórki krwi zaplanowana na dzień 21 marca 2018r. w godzinach 8.00 do 12.00 na terenie komendy PSP w Ostrowie Wielkopolskim przy ulicy Stefana Batorego 21. Jednocześnie strażacy zapraszają wszystkich chętnych (zwłaszcza z pożarniczego środowiska) do wstępowania w szeregi świeżo powołanego klubu HDK oraz do udziału akcjach krwiodawstwa organizowanych na terenie Komendy Powiatowej PSP.

W celu dołączenia do klubu chętni proszeni są o kontakt poprzez adres e-mail prezesa ([email protected]), bądź bezpośrednio w Komendzie Powiatowej PSP.

Źródło: KP PSP Ostrów Wielkopolski

o autorze

Szymon Prukała