Druhowie z OSP Kiełków włączyli się w zbiórkę maskotek dla małych pacjentów Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

Zbiórka została zorganizowana wśród członków Ochotniczej Straży Pożarnej. Udało się zebrać 209 maskotek, które w piątek 14 grudnia zostały przekazane pracownikom Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Mielcu. Każdego roku na oddziale pomoc uzyskuje kilkaset dzieci.

Czas spędzony przez nie w szpitalu nie zawsze jest przyjemny – z reguły przepełnia go stres i lęk przed nieznanym. Chcąc oswoić małych pacjentów z naszą lecznicą, już jakiś czas temu zapoczątkowaliśmy akcję „Przytulanka na odwagę”, w ramach której przekazywaliśmy pozyskane własnym asumptem maskotki wszystkim dzieciom odwiedzającym mielecki SOR – powiedziała lek. med. Monika Gołębiowska, ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w mieleckim szpitalu.

Zbiórka na SOR-ze potrwa do 31 grudnia. W akcję poza strażakami włączyły się szkoły, przedszkola, a w ostatnim czasie również grupa „Mikołaje na Motocyklach” i Zmotoryzowana GRH im. gen. Stanisława Maczka.

Maskotki nie muszą być nowe. Jako organizatorzy akcji osobiście zadbamy o to, by zostały wyczyszczone, a tym samym, by stały się bezpieczne dla swoich nowych właścicieli – przekazuje Leszek Kwaśniewski, dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu.

Foto. OSP Kiełków

o autorze

Redakcja/Łukasz