Mijają kolejne miesiące, a PiS wciąż blokuje zmiany – napisali w komunikacie przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Przypomnijmy, w październiku ubiegłego roku ludowcy złożyli w Sejmie projekt zakładający dodatek do emerytury dla strażaków ochotników. Gwarantuje on 20 zł dodatku do świadczenia za każdy przepracowany rok. Jak łatwo obliczyć, to daje od 400 zł dodatkowych środków. Niemal identyczny dokument złożyli kilka tygodni wcześniej przedstawiciele Kukiz’15.

Jak się szybko okazało, nie wszyscy doceniają trud pracy OSP. PiS od października ub. roku blokuje projekt PSL. Politycy partii rządzącej lekką ręką wrzucili go do sejmowej „zamrażarki”. Trudno zrozumieć ich postępowanie. OSP cieszą się powszechnym uznaniem. Jak widać nie ze strony partii Jarosława Kaczyńskiego. Co więcej, rząd negatywnie odnosi się do takich propozycji – napisano w komunikacie.

Posłowie PSL od kilku miesięcy kreują się na ‘obrońców strażaków ochotników’, szybko zapomnieli, że w latach, kiedy rządzili wspólnie z Platformą Obywatelską były składane dwa projekty ustaw o dodatku do emerytur dla strażaków OSP, wtedy rząd w którym mieli kilku ministrów i wicepremiera również powiedział ‘nie’.

DODATKI DO EMERYTURY DLA DRUHÓW OSP? POMÓŻ ZEBRAĆ PODPISY! – kliknij! 

o autorze

Redakcja/Łukasz