Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie w imieniu swoim i innych komend prowadzi przetarg na dostawę samochodów do dekontaminacji. Zakup jest realizowany w ramach projektu KOLEJ.

Przedmiotem postępowania jest dostawa ośmiu samochodów do dekontaminacji przy zagrożeniach CBRNe.

Wymagane jest podwozie z napędem 4×2 (dopuszczalne trzy osie z tylną osią skrętną), silnikiem o mocy min. 400 KM, retarderem, automatyczną skrzynią biegów i kabiną dwuosobową z leżankami.

Zabudowa musi być izolowana termicznie i wykonana jako konstrukcja samonośna przy użyciu włókien szklanych przesączanych żywicą odporną na wilgoć i negatywne działanie agresywnych środków dekontaminacyjnych. W jej wnętrzu ma znaleźć się pomieszczenie nadzoru i sterowania procesem dekontaminacyjnym, podest ruchomy z kabiną dekontaminacyjną wstępną z dyszami piana/woda, pomieszczenie rozbierania wstępnego, przedział rozbieralni, komora natryskowa dekontaminacyjna, ubieralnia, pomieszczenie do oczekiwania na transport medyczny, miejsce regeneracji ratowników i przedział sprzętowy.

Każdy samochód będzie wyposażony w sprzęt opisany w specyfikacji.

Odbiorcy

Samochody powinny trafić do 21 maja 2021 roku do komend miejskich PSP w Warszawie, Toruniu, Łodzi, Leżajsku, Gliwicach, Olsztynie, Poznaniu i Szczecinie.

Foto. PSP Błonie 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl