Mazowiecka Komenda Wojewódzka PSP w imieniu swoim i innych komend ogłosiła przetarg na dostawę lekkich samochodów rozpoznawczo – ratowniczych.

Przedmiotem postępowania jest dostawa siedemnastu lekkich samochodów rozpoznawczo – ratowniczych. Zamówienie zostało podzielone na trzy części: 1 – 4 samochody, 2 – 10 samochodów i 3 – 3 samochody.

W części pierwszej wymagane są samochody typu ‘pick-up’ z silnikiem o mocy co najmniej 200 KM, automatyczną skrzynią biegów i napędem 4×4. Przestrzeń ładunkowa zamykana roletą. Każdy z nich powinien posiadać na wyposażeniu: drona o masie własnej do 10 kg z głowicą optyczną do światła dziennego, głowicą termowizyjną, głowicą z oświetleniem LED i wyposażeniem opisanym w specyfikacji; drona treningowego o masie własnej do 1 kg ze stabilizowaną głowicą optoelektroniczną; komputer z dedykowanym oprogramowaniem do dronów; skrzynię transportową ‘dowodzenia’ wyposażoną w tablice magnetyczne i cztery komplety środków łączności; plecak lub torba medyczna.

W części drugiej wymagane są takie same samochody jak w części pierwszej i wyposażone w skrzynię ‘dowodzenia’ i plecak/torbę medyczną

Natomiast w części trzeciej samochody – o takich samych parametrach jak powyżej – powinny posiadać wyciągarkę o napędzie elektrycznym i zabudowę skrzyni ładunkowej typu kontener w układzie skrytek 1+1+1 wyposażoną w sprzęt do ratownictwa wysokościowego, radiotelefony, suche skafandry, kaski, piłę spalinową, nosze, trójnóg, szlifierkę kątową, wkrętarkę, plecakowy zestaw R1 wraz z respiratorem, AED i deką ortopedyczną, trzy aparaty powietrzne z butlami, maskami i czujnikami bezruchu, detektor wielogazowy, piłę do gałęzi z trzonkiem teleskopowym, agregat prądotwórczy, wciągarka ratownicza, sprzęt oświetleniowy itp.

Odbiorcy

W części pierwszej odbiorcami są Specjalistyczne Grupy Ratownictwa Chemiczno – Ekologicznego z Warszawy, Poznania, Krakowa i Katowic. W części drugiej SGRChem-Eko z Leżajska, Łodzi, Szczecina, Lublina, Olsztyna, Białegostoku, Torunia, Kędzierzyna-Koźla, Wrocławia i Gdyni.

Samochody z części trzeciej otrzymają Specjalistyczne Grupy Ratownictwa Wysokościowego z Opola, Ostrołęki i Płocka.

Całe zamówienie powinno zostać zrealizowane do 21 czerwca 2021 roku, ale najwcześniejszy możliwy termin odbioru faktycznego to 1 lutego 2021 r.

o autorze

Redakcja/Łukasz