Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Puławach dążą do budowy nowej strażnicy. Obecny budynek ma wiele wad.

Strażnica Komendy Powiatowej PSP i JRG zlokalizowana przy ulicy Lubelskiej została wybudowana w latach 70 ubiegłego wieku i posiada wiele wad, na przykład bramy garażowe są niskie, po deszczach zalewana jest piwnica, są problemy z kanalizacją, wilgoć niszczy fundamenty, brakuje zaplecza sanitarnego i sali edukacyjnej. Lista braków jest długa, a koszty przebudowy starej strażnicy nie zachęcają do tej inwestycji.

Dlatego uznaliśmy, korzystając także z doświadczeń innych, że najlepszym rozwiązaniem będzie rozbiórka wszystkich budynków, podniesienie terenu i budowa od zera nowej strażnicy. Jej koszt szacujemy na ok. 25 mln zł. Liczymy przy tym na środki rządowe, które mają być uruchomione od 2021 roku w ramach nowej ustawy o modernizacji służb – powiedział Dziennikowi Wschodniemu st. bryg. Grzegorz Podhajny, Komendant Powiatowy PSP w Puławach.

Szacowany koszt tej inwestycji to ponad 20 milionów złotych. Budowa trwałaby około 24 miesiące, na ten czas strażacy przeprowadziliby się do tymczasowych kontenerów, a samochody mogłyby trafić do garaży po PKS-ie.

Według informacji Dziennika Wschodniego w tym roku ma być gotowy projekt całej inwestycji. Byłby to podobny obiekt do tych budowanych w Rykach i Lubartowie. 

Foto. Google Maps

o autorze

Redakcja/Łukasz