W środę, 29 marca na terenie Szpitala Specjalistycznej w Puławach odbyły się ćwiczenia obiektowe.

Scenariusz zakładał pożar pomieszczenia na ostatniej kondygnacji puławskiego szpitala. Nie czekając na przyjazd strażaków personel oddziału, na którym „wybuchł” pożar ocenił sytuację i podjął decyzję o ewakuacji pacjentów do innej części budynku.

Zadaniem strażaków było rozstawienie w dogodnym miejscu drabiny mechanicznej i rozwinięcie linii gaśniczych, z których jedną poprowadzono po drabinie na wysokość szóstego piętra oraz linii zasilających. Ponadto do budynku wprowadzono strażaków, którzy mieli ugasić pozorowany pożar.

Ćwiczenia pozwoliły straży pożarnej lepiej poznać obiekt, a to ma ogromne znaczenie w przypadku rzeczywistej akcji ratowniczo-gaśniczej. Z kolei dla personelu medycznego była to okazja do praktycznego sprawdzenia obowiązujących zasad postępowania w przypadku wystąpienia pożaru.

W ćwiczenia udział wzięły zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Puławach, Zakładowej Straży Pożarnej Grupy Azoty ‘PUŁAWY’ S.A i Ochotniczej Straży Pożarnej Puławy – Włostowice. Foto. Powisle112.info

o autorze

Redakcja/Łukasz