Dzisiaj w Grajewie Fundacja Orlen przekazała Komendom Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Grajewie i Mońkach nowe quady. Symbolicznego wręczenia kluczy do pojazdów dokonał polski kierowca rajdowy i jednocześnie pomysłodawca akcji Kamil Wiśniewski.

Pomysł wyposażenia w quady naszych komend zrodził się w kwietniu, kiedy ogromny pożar trawił tysiące hektarów bagiennych łąk, lasów i trzcinowisk w Biebrzańskim Parku Narodowym. Pan Kamil jadąc na Mazury usłyszał w radio, że strażacy przemieszczają się w trudno dostępnym terenie dzięki uprzejmości i bezinteresowności osób prywatnych, które posiadają quady. Jeszcze tego samego dnia skontaktował się ze strażakami i zaoferował pomoc w pozyskaniu takich pojazdów, które ułatwią prowadzenie działań gaśniczych w ekstremalnych warunkach terenowych – informuje st. kpt. Arkadiusz Lichota z grajewskiej straży pożarnej.

Po kilku miesiącach Fundacja Orlen przekazała strażakom z Grajewa i Moniek w formie darowizny quady TGB z napędem 4×4 o pojemności 600 dm3 i mocy 39 KM.

Foto. PSP Grajewo

o autorze

Redakcja/Łukasz