Nie powiem, żebym bym zwolennikiem gier komputerowych, lecz projekt gry QuestCity który powstał w ramach projektu współfinansowanego z Programu Unii Europejskiej „Uczenie się przez całe życie” w mojej opinii należy zdecydowanie wyróżnić.

Po dokładniejszym przestudiowaniu założeń tego projektu na stronie internetowej SGSP nie miałem już wątpliwości co do intencji twórców. Sam nawet spróbowałem swoich sił w rozgrywce internetowej, celem sprawdzenia jakości owej gry i powiem szczerze – to dzieło nauczy naszą najmłodszą część społeczeństwa reagowania w sytuacjach zagrożenia życia bliźniego. Co do tego stwierdzenia nie mam żadnych wątpliwości, ponieważ zadania kierowane do dzieci są różnorodnej tematyki, dzięki czemu poprzez zabawy wypracują prawidłowe schematy reakcji na zagrożenie.

A teraz troszeczkę danych od producenta:

QuestCity jest bezpłatną grą edukacyjną, która uczy dzieci bezpiecznych zachowań na wypadek wystąpienia różnorodnych zdarzeń niebezpiecznych. W grze gracz gromadzi doświadczenie oraz wirtualne dukaty, które są mu przyznawane i kumulowane na jego koncie po rozwiązaniu każdej trudnej sytuacji decyzyjnej.

QuestCity stanowi nieformalne narzędzie edukacyjne w postaci gry skierowanej głównie do dzieci w wieku od 8 do 12 lat (praktycznie nie ma ograniczeń wiekowych). Stworzono ją, aby motywować i przyciągać zainteresowanie młodych Europejczyków tematyką bezpieczeństwa osobistego, jak również bezpieczeństwa naszego najbliższego otoczenia. Gra jest dostępna obecnie w 10 językach.

o autorze

OSP Tuchomie