Wczoraj o godzinie 9:05 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Polkowicach wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej numer 12 w Radwanicach. Czołowemu zderzeniu uległ pojazd osobowy marki Citroen oraz ciężarówka Kamaz.&

75-latek kierujący Citroenem z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącym samochodem ciężarowym marki kamaz – mówi Daria Solińska z polkowickiej policji. Kierowca Citroena został poważnie zakleszczony we wraku pojazdu. Do jego uwolnienia użyto sprzętu ratownictwa technicznego.

Po uwolnieniu przekazano go specjalistycznemu zespołowi ratownictwa medycznego, który udał się z poszkodowanym na pobliskie boisko, gdzie przybył śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego Ratownik 13 z bazy lotniczej we Wrocławiu. Niestety podczas przygotowywania mężczyzny do transportu nastąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. Ratownicy natychmiast przystąpili do reanimacji poszkodowanego.

Niestety, mimo wyczerpującej, ponad godzinnej reanimacji, w której uczestniczyły dwa zespoły ratownictwa medycznego, załoga śmigłowca oraz strażacy z &OSP Radwanice nie udało się uratować 75-letniego mieszkańca Kłobuczyna.&&

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia do czasu przyjazdu prokuratora, pod nadzorem którego grupa dochodzeniowo-śledcza wykonała czynności procesowe. Droga w miejscu zdarzenia była zablokowana przez trzy godziny. Podczas trwania czynności kierowcy korzystali z przygotowanych przez policję objazdów.

Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony WWW oraz polubienia i śledzenia profilu na Facebook'u!

o autorze

Redakcja