Wczoraj około godziny 12:00 na drodze krajowej nr. 12 w Radwanicach doszło do wypadku drogowego z udziałem karetki Zespołu Ratownictwa Medycznego. W wyniku tego zdarzenia trzy osoby zostały poszkodowane, została im udzielona pomoc medyczna przez kolejne zespoły ZRM i strażaków.

Według wstępnych informacji to prawdopodobnie kierujący samochodem osobowym marki BMW wymusił pierwszeństwo na karetce i doprowadził do zderzenia. Kierujący byli trzeźwi – tak poinformował dyżurny KPP w Polkowicach. Dwoje z poszkodowanych osób zostało przewiezionych do szpitala w Głogowie.

Na miejsce tego wypadku zadysponowano dwa zastępy z JRG Polkowice, dwa z OSP Radwanice oraz dwa ZRM oraz policję. Droga w tym miejscu była przez parę godzin zablokowana.

Zobacz siły i środki zadysponowane na miejsce zdarzenia:

531[D]21 – GBA Mercedes Benz Atego – JRG Polkowice
531[D]25 – GCBA MAN TGM 18.340 – JRG Polkowice
539[D]76 – GBA Mercedes Benz Atego – OSP Radwanice
539[D]77 – SLRt Ford Tranist – OSP Radwanice
D 06 18 – Mercedes Benz Sprinter – ZRM Polkowice
P8 – Mercedes Benz Sprinter – ZRM Głogów
B997 – Kia Cee’d SW II – WRD KPP Polkowice
Grupa dochodzeniowo – śledcza – KPP Polkowice
Służby drogowe

o autorze

Waldemar Szańkowski
Od wielu lat interesuję się pracą strażaka czy też policjanta. Od około 2 lat zacząłem interesować się również fotografią. Z aparatem jestem na miejscu zdarzeń drogowych, pożarów i innych zdarzeń, w których interweniują służby mundurowe. Już niebawem podejmę pracę w MSW.