Wczoraj 9 grudnia przed godziną 15:00  do SKKP w Grodzisku Wielkopolskim wpłynęło zgłoszenie o groźnym pożarze magazynu z częściami samochodowymi w Rakoniewicach (powiat Grodzisk Wielkopolski). Natychmiast na miejsce zdarzenia skierowano zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Grodziska Wielkopolskiego oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Rakoniewicach.

Po dotarciu na miejsce pożaru pierwszego zastępu, dowódca poprosił o zadysponowanie dodatkowych sił i środków. Pożarem objęta była cała hala wypełniona po brzegi częściami samochodowymi o powierzchni około 350m kw. Droga Krajowa 32 ze względu na gęsty toksyczny dym została całkowicie zablokowana i wprowadzono objazd przez miejscowość Łąkie.

rako3

Jak udało nam się dowiedzieć, właściciel wstępnie oszacował straty na około 700 tysięcy złotych. Dochodzenie w sprawie ustalenia przyczyny pożaru prowadzi Komenda Policji w Grodzisku Wielkopolskim. W akcji udział brało około 40 strażaków z 11 zastępów z JRG Grodzisk Wielkopolski, OSP Rakoniewice, OSP Grodzisk Wlkp., OSP Wioska, OSP Jabłonna, OSP Wielichowo oraz JRG Wolsztyn (gm. Wolsztyn)

Zdjęcia pochodzą z profilu facebook OSP Rakoniewice.

o autorze

warez