Kilka dni temu ruszyła wspólna kampania łomżyńskich policjantów, strażaków i ratowników pod nazwą „Ramię w ramię przeciwko agresji i brawurze na drogach”.

21 czerwca, w Pierwszy Dzień Lata na briefingu prasowym zorganizowanym w budynku Komendy Miejskiej Policji w Łomży, zainaugurowana została wakacyjna kampania społeczna związana z bezpieczeństwem w ruchu drogowym pod nazwą „Ramię w ramię przeciwko agresji i brawurze na drogach”. Do wspólnych działań, „ramię w ramię” stanęli łomżyńscy policjanci, ratownicy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży, strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łomży oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowogrodzie.

Służby, które każdego dnia niosą pomoc uczestnikom zdarzeń drogowych, niejednokrotnie w swojej pracy spotykają się z przejawami agresji drogowej czy tragicznymi skutkami lekceważenia przepisów drogowych przez nieodpowiedzialnych kierowców. Dlatego właśnie podczas wakacyjnych podróży, wspólnie chcą zapobiegać takim zachowaniom oraz propagować pozytywne postawy za kierownicą.

o autorze

Redakcja/Łukasz