Krajowy Związek Zawodowy Pracowników Ratownictwa Medycznego postanowił zaostrzyć trwający od dwóch tygodni protest. Przez tydzień pacjenci niezależnie od stanu będą wożeni ‘na sygnale’.

Protest ratowników medycznych rozpoczął się 24 maja od oflagowania budynków i oznakowania logiem protestu wszystkich karetek. Od tego czasu odbyło się kilka rozmów z Ministerstwem Zdrowia ale nie przyniosły one zamierzonego skutku dlatego Związek postanowił zaostrzyć protest.

Od dziś, od godziny 16.00 każdy pacjent przewożony do szpitala będzie tam trafiał, jadąc na sygnale. Będziemy wykorzystywali karetkę jako pojazd uprzywilejowany, żeby pacjent znalazł się szybciej w szpitalu, żeby było nas widać, żeby ludzie widzieli, że pracujemy w dzień i w nocy, ile wyjazdów mamy i na ile jesteśmy potrzebni – tłumaczy Badach-Rogowski. (RMF24.pl)

Ratownicy domagają m.in. się podwyżki w wysokości 1600 złotych brutto w dwóch transzach, upaństwowienia Państwowego Ratownictwa Medycznego, przyśpieszenia prac nad dużą nowelizacją ustawy o PRM.

o autorze

Redakcja/Łukasz