Ratownicy z Wejherowskiej Grupy Ratownictwa PCK znów w akcji – okres EURO 2012 to dla nich szczególnie pracowity czas, gdyż we współpracy ze Strażą Pożarną dyżurują w Gdańsku przy Strefie Kibica oraz w dni meczowe przy Stadionie PGE Arena. &Ratownicy PCK Wejherowo oraz Jednostki Straży Pożarnych z całego województwa stanowią dodatkowe zewnetrzne zabezpieczenie.

Siły te są uruchamiane w sytuacji gdy wewnętrzne służby ratunkowe nie radzą sobie lub gdy nastąpi zdarzenie masowe. Jednocześnie w razie potrzeby udzielają pomocy poszkodowanym w okolicach Strefy Kibica.&Spośród członków GR PCK Wejherowo zaangażowanych zostało łącznie 11 osób. Po podliczeniu wszystkich godzin dyżurowania wychodzi nam niesamowita liczba – 630h. Tyle ratownicy PCK Wejherowo w okresie od 8 czerwca do 1 lipca 2012 roku poświęcą czasu pracy wolontariackiej stojąc na straży bezpieczeństwa kibiców. Wśród ratowników są ratownicy KPP, ratownicy medyczni oraz lekarze. Sprzęt jakim dysponują na każdy 4 osobowy patrol to: torba ratownicza PSP R1, deska ortopedyczna, zestaw szyn Krammera, radiotelefon oraz pakiety osobiste i kaski ochronne.

Oprócz Grupy Wejherowskiej w Gdańsku dyżurują również ratownicy z GRS PCK Trójmiasto, GR PCK z Olsztyna, Ostródy i Koszalina.

Jednak nie tylko podczas EURO ale również na co dzień GR PCK Wejherowo współpracuje z jednostkami – głównie Ochotniczych Straży Pożarnych realizując wspólnie różne inicjatywy. Jedną z nich są wspólne ćwiczenia, manewry i warsztaty ratownicze, gdzie oprócz umiejętności ratowniczych buduje się także współpracę.

Ponadto od kilku lat organizowane są w Wejherowie przez PCK Mistrzostwa MEDTURA, w których rywalizują zesobą m.in. jednostki OSP.

Trzymajmy za wszystkich strażaków i ratowników PCK w całej POLSCE kciuki i życzmy spokojnych dyżurów &podczas EURO 2012!

o autorze

Redakcja