„RATUJ SIĘ KTO MOŻE” to tytuł projektu realizowanego dzięki wsparciu unijnego programu Młodzież w działaniu. Grupą inicjatywną są członkowie Grupy Ratownictwa PCK Wejherowo. Projekt stawia sobie za cel wzmocnienie współpracy między jednostkami ratowniczymi z terenu powiatu wejherowskiego oraz trójmiasta. Wszystko po to, by w razie zaistnienia rzeczywistej klęski, katastrofy móc podjąć efektywną współpracę.

Do wspólnych działań zaprosiliśmy kolegów strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Strzepcz oraz ratowników z Poszukiwawczego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z Gdyni i Wejherowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Dnia 14.01.2012 r. w sali konferencyjnej w Centrum Kaszuby w Wejherowie odbyło się pierwsze oficjalne spotkanie przedstawicieli jednostek ratowniczych. Spotkaniu przewodniczyła Prezes ZR PCK Wejherowo- Gabriela Lisius. Po powitaniu uczestnicy obejrzeli film prezentujący możliwości jakie daje młodym ludziom program Młodzież w działaniu. Następnie koordynator projektu- Monika Sikora przedstawiła cele i założenia projektu. Po tym tytule wstępu przeszliśmy do uroczystego podpisania umów o współpracy w ramach projektu.

Na sam koniec pamiątkowe zdjęcia, wywiady medialne, rozmowy kuluarowe oraz przygotowany przez organizatora poczęstunek. Dziękujemy wszystkim za przybycie i liczymy na owocną, dłuższą niż rok (bo tyle trwa projekt) współpracę. Dodamy, że wszelkie projektowe działania będą śledzone przez redakcję portalu oraz na bieżąco będą się pojawiały na stronie.

Zarząd GR PCK Wejherowo

o autorze

Redakcja