Dziś rano w Reczu na krajowej dziesiątce przewróciła się cysterna przewożąca melasę. Około 10 ton gęstego syropu wylało się na drogę. Pasażer pojazdu 17-letni mieszkaniec gminy Wejherowo doznał poważnego urazu prawej nogi. Został przewieziony do szpitala w Szczecinie.

Do wypadku doszło w rejonie skrzyżowania drogi K-10 z ulicą Stargardzką. Ciągnik siodłowy marki scania przewoził cysternę wypełnioną melasą. Na łuku drogi wskutek nadmiernej prędkości kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i doprowadził do przewrócenia się całego zestawu. Na miejsce wypadku pierwsi dotarli policjanci z Recza.

[galeria=3,prawa]To oni uwolnili zakleszczonego wewnątrz kabiny pasażera. 17-letni mieszkaniec gminy Wejherowo z poważnym urazem prawej nogi został przewieziony do szpitala w Szczecinie. Jego ojciec, kierowca ciągnika nie doznał żadnych obrażeń ciała.

Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że scania na łuku drogi przy mokrej nawierzchni jezdni pędziła z prędkością około 100 km/h. Postępowanie prowadzi KPP w Choszcznie.

Źródło: KPP Choszczno.

o autorze

Redakcja