Dzisiaj około godziny 9:00 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Reda (Pomorskie) samochód osobowy marki opel zderzył się z szynobusem relacji Gdynia – Hel. Dwie osoby zginęły na miejscu z powodu odniesionych obrażeń, natomiast trzecia osoba zmarła pomimo szybko podjętej akcji reanimacyjnej.

W tragicznym wypadku na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Redzie na ul. Polnej zginęły trzy osoby – dwóch mężczyzn i kobieta. Jak się okazało, jedną z ofiar był misjonarz z Afryki, który przebywał na urlopie w rodzinnych stronach. Razem z nim jechały osoby z jego rodziny.

– Ofiary były mieszkańcami Redy, w wieku 47-49 lat – poinformowała Anetta Potrykus z wejherowskiej policji. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano służby ratownicze – zespoły pogotowia ratunkowego, które podjęły się reanimacji jednej osoby, niestety z negatywnym skutkiem oraz pięć zastępów straży pożarnej i policję.

Wśród pasażerów pociągu nikomu nic się nie stało. Maszynista oraz kierownik pociągu byli trzeźwi. Przejazd kolejowy na ul. Polnej jest niestrzeżony, ale dobrze oznaczony. Policja ustala przyczyny tej dzisiejszej tragedii.

Zdjęcia: Adam Walikowski

o autorze

Redakcja