W poniedziałek około godziny 08:00 doszło do pożaru w jednej z hali magazynowej na terenie centrum logistycznego przy ul. Bodycha w Regułach (woj. mazowieckie). W działaniach brały udział cztery zastępy.

Do działań zadysponowano zastępy z JRG Pruszków i OSP Piastów. Po dojeździe zastępów na miejsce i rozpoznaniu sytuacji udało się dotrzeć do miejsca pożaru. Ogień pojawił się górnej kondygnacji hali, płonęło kilka metrów kwadratowych magazynowanych kartonowych opakowań i folii.

Z uwagi na możliwość przedostania się ognia na dach zadysponowano drabinę mechaniczną. Na miejsce działań przybył również zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pruszkowie.

Działania strażaków wyposażonych w AODO (aparaty ochrony dróg oddechowych) polegały na podaniu dwóch prądów ciężkiej piany gaśniczej. Pożar udało się szybko opanować, dzięki czemu ogień nie wyszedł poza budynek. Następnie działania ograniczyły się do dokładnego dogaszenia oraz usunięcia nadpalonych materiałów. Najbardziej czasochłonne okazało się jednak oddymienia hali.

Strażacy musieli udzielić także pomocy przedmedycznej aż pięciu osobom poszkodowanym. W skutek próby samodzielnego gaszenia pożaru przez pracowników hali, przy wykorzystaniu gaśnic i wewnętrznego hydrantu, czworo z nich doznało podtrucia dymem.

Najciężej poszkodowany doznał złamań po upadku z wysokości kilku metrów.&Osoby poszkodowane zostały przetransportowane przez karetki Pogotowia Ratunkowego do szpitali w Pruszkowie i Warszawie.

Akcja zakończyła się po godzinie 10:00.

Siły i środki:

  • GBA 2,5/16 MAN 581[M]21 – JRG Pruszków
  • GCBA 9,5/56 Scania 581[M]25 – JRG Pruszków
  • SOp VW Caddy 580[M]90 – KP PSP Pruszków
  • GCBA 5/24 Jelcz 589[M]77 – OSP Piastów

o autorze

Redakcja