W miniony weekend (13 maja) we Wrocławiu odbyły się Dolnośląskie Obchody Dnia Strażaka. Tego dnia to piękne miasto odwiedziło tłumy strażaków wraz ze sprzętem, a także minister MSWiA Mariusz Błaszczak.

Uroczystości odbyły się od mszy świętej w Kościele, a następnie przeniosły na plac Wolności. Minister odznaczył zasłużonych strażaków, także tych, którzy uczestniczyli w akcji po zawaleniu kamienicy w Świebodzicach. Po części oficjalnej przyszła pora na wisienkę na torcie – zawody Firefighter Combat Challenge.

Piękna pogoda, gorąca atmosfera, ważni goście, setki kibiców – to idealne tło do rozegrania kolejnych już zawodów, które liczą się do klasyfikacji o Puchar Polski. Nie mogło zabraknąć nie tylko czołowych zawodników, ale także osób, którzy poświęcają swój wolny czas, aby promować te emocjonujące zawody na całą Polskę. Współorganizatorem zawodów był FCC Poland, a nasz serwis Remiza.pl transmitował te zawody na żywo. Po raz pierwszy za pośrednictwem mediów społecznościowych jakim jest Facebook.

Zawody FCC to coraz bardziej popularny sport pożarniczy nie tylko w Polsce. Każdy z nas strażaków może sprawdzić się w tej formule, która symuluje podczas zdrowej konkurencji pożar mieszkania i ewakuację osoby poszkodowanej. Więcej o FCC przeczytacie tutaj.

Walka była jak zwykle emocjonująca. Zawodnicy nie oszczędzali swoich sił zdobywając coraz to więcej punktów. Nie zawiedli kibice, którzy dopingowali swoich zawodników, nie zawiedli organizatorzy, którzy sprawnie i w miarę szybko przyprowadzili całość zawodów.

Wszystkie wyniki możecie sprawdzić tutaj. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

o autorze

Redakcja