W ubiegłym tygodniu odbyła się uroczystość przekazania cząstki relikwii Świętego Floriana do parafii w Kuczynie w województwie podlaskim.

Zgodę na udzielenie relikwii wyraził metropolita krakowski ks. abp. Marek Jędraszewski jednocześnie polecając kustoszowi bazyliki ks. prałatowi Grzegorzowi Szewczykowi dopełnienia związanych z tym formalności. Uroczystość z udziałem pocztów sztandarowych Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie, Komendy Miejskiej PSP w Krakowie, Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu krakowskiego oraz województwa podlaskiego, przedstawicieli Bractwa Kurkowego, księży diecezji łomżyńskiej a także Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych była pierwszym tego rodzaju wydarzeniem, w którym asystowali strażacy Państwowej Straży Pożarnej – poinformowała Komenda Wojewódzka PSP w Krakowie.

Wkrótce relikwie zostaną złożone w kościele pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Kuczynie, będzie to jednocześnie pierwszy etap realizacji inicjatywy powołania w tym miejscu sanktuarium patrona strażaków w województwie podlaskim.

Foto. KW PSP Kraków 

o autorze

Redakcja/Łukasz