Zapraszamy do zapoznania się z reportażem przygotowanym przez Fundację Dorastaj z Nami. Fundacja na co dzień aktywnie zachęca do wspierania edukacji i rozwoju dzieci osieroconych przez strażaków, policjantów, żołnierzy i ratowników górskich. W tym roku Fundacja organizuje akcję Misja: Semper Fi – w hołdzie polskim strażakom, której celem jest zebranie funduszy na stypendia naukowe dla dzieci poszkodowanych na służbie strażaków.

Fundacja Dorastaj z Nami ma pod swoją opieką 11 dzieci ze strażackich rodzin. Jednym z nich jest Natalia*. Jej tata zginął podczas pożaru, ratując lokatorów płonącego mieszkania, kiedy miała dwa lata. Natalia jest wysportowana, tak jak jak ojciec; trenuje lekkoatletykę i bierze udział w zawodach OSP. „Był bardzo przystojny, dobry i był bohaterem, bo oddał życie za drugiego człowieka” – mówi o swoim tacie Natalia.

„Zależy nam na tym, by wszyscy strażacy dowiedzieli się o Misji Semper Fi. Ona działa dla Was! Dla Waszych bliskich, dla rodzin Waszych kolegów poległych na służbie” – mówi Magdalena Pawlak, Prezes Fundacji. „Wiemy, jak często Wasza praca jest niedoceniana. Wiemy, że za rzadko mówi się o niebezpieczeństwie, jakiemu codziennie stawiacie czoła. Razem z Wami chcemy to zmienić. Misja Semper Fi to nie tylko bezpośrednia pomoc dla dzieci, ale także akcja społeczna pokazująca, jak ciężko pracujecie i jakie ryzyko ponosicie. Zapraszamy do przyłączenia się do Misji Semper Fi wszystkich tych, którzy podzielają nasze wartości i wierzą, że edukacja dzieci jest inwestycją, która się zwraca”.

Każda osoba, która chce się przyłączyć do Misji Semper Fi może dokonać wpłaty na konto Fundacji Dorastaj z Nami: 29 1030 1508 0000 0008 1545 4006 Citi Bank Handlowy w Warszawie S.A.

*imię zostało zmienione

o autorze

Redakcja