W miniony weekend 14-15.05.2016r. w podwarszawskiej Kobyłce, została zorganizowana Niebieska Noc dla Eryka.

Jak pisaliśmy w zapowiedzi imprezy, Eryk zachorował na ostrą białaczkę i w niewiele ponad dwa tygodnie rodzina musiała zebrać 60 tysięcy na lek dla chłopaka.

Wtedy strażacy z Kobyłki postanowili pomóc. Informacja o Niebieskiej Nocy i zbiórce pieniędzy zaczęła obiegać miasto, okoliczne miasta, a przede wszystkim internet. Już po pierwszym tygodniu na koncie Eryka była połowa potrzebnych środków.

W sobotę rozpoczęliśmy od Mistrzostw Polski Harcerskich Drużyn Pożarniczych, później przenieśliśmy się na plac 15 Sierpnia, aby przywitać pierwsze jednostki przybywające na nocny przejazd przez miasto. Pogoda nie dopisywała już od początku, lecz dla strażaków nie było to wymówką i jednostka po jednostce docierały na miejsce ustawiając swoje wozy w szeregu, zajmując całą długość placu. Rodzina rozpaliła grilla, trwają również przygotowania do nocnego koncertu Romana Roczenia.

Wybiła godzina 21:40. Zgromadzone auta otaczając plac na którym się zebrały i wyruszyły w wyznaczoną trasę. Nie trudno się domyśleć co działo się w okolicy gdy ponad 30 wozów na raz odpaliło wszystkie swoje uprzywilejowane akcesoria: nastąpiło trzęsienie ziemi i trwało ponad 20 min.

Na drugi dzień odbył się pokaz ratownictwa technicznego, ale o tym napiszmy w kolejnym artykule.

Po całym wydarzeniu poznaliśmy końcową kwotę na koncie Eryka. Zgromadzonych zostało ponad 71 400 tyś. PLN.

Erykowi życzymy zdrowia i cieszymy się, że jako serwis mogliśmy wziąć udział w tej akcji i nieść pomoc w inny niż zazwyczaj sposób.

Jak wyglądało całe wydarzenie możecie zobaczyć na załączonym filmie i zdjęciach.

o autorze

Pedros