Minister Teresa Piotrowska spotkała się z Reprezentantkami Polski Juniorek w Sporcie Pożarniczym. Drużyna podczas Mistrzostw Świata na Białorusi w 2015 r. oraz w Czechach 2014 r. zdobyła łącznie dwanaście medali, w tym 5 złotych. Nasze reprezentantki na co dzień służą w Ochotniczej Straży Pożarnej z Papowa Toruńskiego.

– Cieszę się, że możemy gościć tak młodych ludzi z tak wyjątkową pasją. To wyjątkowa dyscyplina sportowa, gdyż wiedza którą czerpiecie podczas ćwiczeń może przyczynić się także do uratowania komuś życia.  Bardzo dziękuję trenerom i kierownictwu Komendy Wojewódzkiej za tworzony klimat wokół tej dyscypliny. Dziękuję Wam za reprezentowanie Polski i wyniki, które uzyskujecie  – powiedziała podczas spotkania z zawodniczkami szefowa MSW

Drużyna została założona w 2013 roku. Aktualnie trenują w niej 23 zawodniczki, a sztab trenerski składa się z 4 osób. Treningi naszych reprezentantek podczas roku szkolnego odbywają się w soboty i niedziele. W czasie ferii i wakacji drużyna uczestniczy w zgrupowaniach szkoleniowo – treningowych. Trenerami dziewcząt są funkcjonariusze PSP, którzy swoje szkoleniowe obowiązki pełnią w czasie wolnym od służby. Zawody w sporcie pożarniczym składają się z czterech konkurencji – wspinania po drabinie, pożarniczego toru przeszkód, sztafety i ćwiczeń bojowych.

MSW

o autorze

Redakcja