Na prośbę naszych kolegów z Weber Rescue chcielibyśmy poinfomować, a jednocześnie zaprosić Was na największą imprezę szkoleniową na świecie -&Rescue Days.&Weber Hydarulik – wiodący producent hydraulicznych narządzi ratowniczych rozpoczął organizować seminaria tego typu kilkanaście lat temu.&

Obecnie&Rescue Days&stały się marką znaną wśród strażaków na wszystkich kontynentach. Na ostatnim spotkaniu w Geldern/Niemcy gościliśmy 800 kolegów z pochodzących z 20-tu państw.

Akcji z użyciem sprzętu hydraulicznego ciągle przybywa. Różnorodność produkowanych pojazdów oraz nowoczesne konstrukcje wymuszają potrzebę ciągłej zmiany taktyki prowadzonych działań.&Rescue Days&dają możliwość przygotowania się na realizację różnych, nawet najbardziej skomplikowanych scenariuszy.

W tym roku&Rescue Days&odbywają się w Polsce, dlatego tym bardziej chcemy Was zachęcić do udziału w&warsztatach ratowniczych. Szkolenie odbywa się w dniach od 10 do 11 maja. Będziecie mieli szansę do ćwiczenia pod okiem instruktorów z Polski i z Niemiec, podczas czterech sesji tematycznych.

Zapisy można składać do 26 kwietnia. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń, więc radzimy się szybko decydować!&Lokalizaja: Ośrodek wypoczynkowy Jutrzenka

Wymiana doświadczeń

Podczas&Rescue Days&uczestnicy oraz instruktorzy z całego świata mogą trenować nowoczesne techniki ratownicze, korzystając z doświadczeń kolegów z branży.

Swoje&Rescue Days&zorganizowali Instruktorzy Webera w W. Brytanii, Danii, Hiszpanii, Grecji, Japonii, Holandii, Szwajcarii, Brazylii, Słowenii. W tym roku my organizujemy Rescue Days w Polsce!

Historia seminariów ratowniczych organizowanych przez polskich Instruktorów Weber’a ma już rok. Przyszedł czas aby spotkać się w większym gronie. Ponieważ Maj jest szczególnym miesiącem dla strażaków, dlatego proponujemy świętowanie Dnia Strażaka w bardzo wyrafinowany sposób.

Misją&Rescue Days&Polska jest wykreowanie imprezy wspierającej potrzeby wszystkich ratowników zaangażowanych w działania na polskich drogach.

Sprawy organizacyjne

Przygotowujemy unikatowy program …

Zaplanowaliśmy cztery sesje tematyczne…

Przeprowadzimy wspólne działania ratownicze z ciężkimi konstrukcjami, w nietypowych lokalizacjach oraz na &stanowisku znacznie ograniczającym prowadzenie akcji.

Dwie doby zespołowych zmagań.

Koszt pełnego uczestnictwa: 400 zł.

Obserwatorzy nie biorący czynnego udziału w szkoleniu: 150 zł (koszt zakwaterowania i wyżywienia).

Wyposażenie uczestnika

Każdy uczestnik szkolenia musi posiadać:

Obowiązkowe indywidualne wyposażenie:

  • Ubranie specjalne (kompletne), hełm lub kask, osłonę oczu, buty specjalne, rękawice ochronne, latarkę, nóż…

Wyposażenie bardzo pożądane:

  • Buty gumowe-wodery, ubranie do pracy w wodzie, rękawice neoprenowe, srebrna taśma, nożyczki ratownicze lub nóż do cięcia pasów bezpieczeństwa, okulary ochronne, „latarka czołówka”…

&

Dojazd od strony Żnina (DK 5) lub Trzemaszna (DK 15) oznaczono na mapie:&http://www.golabki.pl/?fix=0&idk=20

Zapisy

Przez formularz kontaktowy na stronie&www.rescue-days.pl&lub&info@rescue-days.pl.&Data graniczna zapisów do 26 Kwietnia 2014.

Faktury wystawiamy na życzenie uczestnika. Dane do faktury prosimy podać przy zgłaszaniu udziału.

o autorze

Redakcja