Tragicznie zakończyła się podróż dziecka oraz kobiety w miejscowości Kopydłowo, gmina Wilczyn. Do zdarzenia doszło tuż przed godz. 20.00 w niedzielę, 23 lipca br.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, stwierdzono samochód osobowy marki Renault, który uderzył w przydrożne drzewo. Kierująca opuściła pojazd o własnych siłach. Natomiast w pojeździe uwieziona była pasażerka oraz dziecko. Równocześnie z zastępem OSP Wilczyn na miejsce przybył Zespół Ratownictwa Medycznego.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do uwięzionych osób przy pomocy urządzeń hydraulicznych. Kierująca pojazdem została przetransportowana do szpitala przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Pasażerka oraz dziecko zostali przekazani drugiemu Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Droga była całkowicie zablokowana.

Niestety lekarz stwierdził zgon rocznego dziecka, a następnie pasażerki. Dalsze działania ratowników polegały na neutralizacji płynów eksploatacyjnych.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 1 i 2 w Koninie oraz druhowie z OSP Wilczyn i OSP Dębowiec.

Tekst: kpt. Sebastian Andrzejewski, zdjęcie JRG Nr 1 w Koninie.

o autorze

Redakcja/Łukasz