W dniu 24 stycznia 2014r. około godz. 17:45 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Obornikach wpłynęło zgłoszenie dotyczące zadymienia w budynku wielorodzinnym w Rogoźnie na ul. Gościnnej.

Do zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy z OSP Rogoźno oraz dwa zastępy z PSP w Obornikach.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do mieszkania na parterze w celu dostania się do pomieszczenia, w którym zaistniało zdarzenie, ewakuacji osób znajdujących się w budynku, odłączeniu zasilania oraz usunięciu żaru z kominka.

Ratownicy ewakuowali również część mienia z mieszkania na piętrze. Oświetlili teren akcji oraz oddymili pomieszczenia. Równocześnie prowadzono prace rozbiórkowe podłogi na pierwszym piętrze w celu zlokalizowania źródła pożaru. Do lokalizacji źródła ognia użyto kamery termowizyjnej.

W trakcie działań najprawdopodobniej na skutek przepalenia się belki stropowej, przewróceniu uległ piec kaflowy, którego fragmenty zraniły dwóch ratowników z OSP Rogoźno. Strażacy zostali przewiezieni do szpitala w Obornikach, na całe szczęście obrażenia nie były na tyle poważne, aby zagrażały ich życiu, po czym zwolniono ich do domów.

Foto: Bartłomiej Ratajczak i PSP Oborniki

o autorze

Redakcja