25 maja 2017 roku podczas akcji zginęło dwóch strażaków Państwowej Straży Pożarnej, którzy pełnili służbę w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Białymstoku.

O godzinie 18:41 do stanowiska kierowania komendanta miejskiego PSP w Białymstoku wpłynęło zgłoszenie o pożarze obiektu magazynowanego przy ulicy Dojnowskiej. Podczas prowadzenia działań strażacy dostali się na podwieszony sufit zainstalowany nad kondygnacją parterową. Sufit ten uległ oberwaniu, jeden ze strażaków spadł i poniósł śmierć. Drugi usiłował wydostać się na zewnątrz, ewakuowany przez kolegów, mimo udzielonej pomocy lekarskiej również zmarł.

26-letni Przemysław Piotrowski i 29-letni Marek Giro służyli w Państwowej Straży Pożarnej od 2013 roku, obaj w stopniu sekcyjnego. Zostali pośmiertnie awansowani do stopnia ogniomistrza i odznaczeni Krzyżami Zasługi za Dzielność.

W piątek, 26 maja za pośrednictwem Facebooka jako serwis pożarniczy Remiza.pl zorganizowaliśmy akcję ‘MINUTA dla bohaterów’. Punktualnie o 19 w wielu jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej zawyły syreny alarmowe.

Foto. KM PSP Białystok

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl