W dniu 13 czerwca Komendant Miejski PSP w Poznaniu bryg. Witold Rewers w asyście bryg. Piotra Kołodziejczaka oraz st. str. Piotra Łuki uczestniczyli w wyjątkowym wydarzeniu w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Rokietnicy.

Uroczystość została zorganizowana dla 8-mio letniej Julki. Dziewczynka w dniu szóstym czerwca po tym jak jej tata uległ wypadkowi z dużym spokojem, odwagą, dojrzałością oraz precyzją zadzwoniła na numer alarmowy i opisała całe zdarzenie.

Przypomnę krótko: Do wypadku doszło w Rokietnicy przy ul. Witkowo. W dniu szóstym czerwca około godziny czwartej nad ranem tata Julki wypadł z balkonu. Dziewczynka przytomnie zareagowała na przerastającą ją sytuację i powiadomiła służby ratunkowe. Dzięki jej opanowaniu dyżurny bardzo szybko powiadomił miejscową OSP oraz pogotowie ratunkowe.

W związku z tym wydarzeniem Komendant Miejski PSP w Poznaniu bryg. Witold Rewers pogratulował dziewczynce wzorowej postawy, wręczyając list gratulacyjny oraz maskotkę strażaka. Jest to kolejny przykład na to, że działania prewencyjne prowadzone w szkołach i przedszkolach są owocne. Oby takich zdarzeń było jak najmniej a tak dzielnych i mądrych dzieci jak najwięcej.

Źródło: Małgorzata Otłowska, OSP Rokietnica

o autorze

Redakcja