W dniu 7 grudnia 2011 r. około godziny 8:00 Powiatowe Stanowisko Kierowania PSP w Ostrowie Wielkopolskim otrzymało zgłoszenie o wypadku samochodu ciężarowego i osobowego na drodze w miejscowości Rososzyca gm. Sieroszewice.&Po przybiciu na miejsce zdarzenia stwierdzono czołowe zderzenie samochodu Polonez Truck i ciężarowego do przewozu cementu marki Mercedes.

W wyniku zderzenia doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej samochodu marki polonez i powstania pożaru. Działania straży polegały na dogaszeniu płonącego poloneza oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W&działaniach ratowniczych uczestniczyły trzy zastępy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP Ostrów Wlkp. oraz dwa zastępy OSP Sieroszewice, zespoły ratownictwa medycznego oraz Policji.

Na miejscu zginęły aż cztery osoby – trzy kobiety w wieku 40, 41 i 56 lat oraz 39-letni mężczyzna, czyli wszystkie osoby jadące samochodem osobowym. Osoby jadące truckiem jechały do pracy w gospodarstwie rolnym, na pace danego to samochodu była zamontowana ławka na której jechali zatrudnieni pracownicy.

Stan nawierzchni danego poranka był niedopuszczalny, pokrywa lodowa drogi i nie zachowanie zasad bezpieczeństwa przez kierującego prawdopodobnie były przyczyną wypadku.

Obaj kierowcy byli trzeźwi.

KP PSP w Ostrowie Wlkp.

o autorze

Redakcja