W niedzielę (03.04.2011) tuż po godzinie 15 w Rososzycy koło Ostrowa Wielkopolskiego doszło do groźnego wypadku z udziałem karetki pogotowia i samochodu osobowego Renault Clio.

Do wypadku doszło, kiedy kobieta kierująca samochodem osobowym Renault prawdopodobnie nie zatrzymując sie przed znakiem STOP wyjechała z drogi podporządkowanej uderzając w jadącą karetkę pogotowia. W wyniku uderzenia ambulans przewrócił się na bok i sunąc jeszcze kilka metrów uderzył w budynek. Z karetki zaczął wydobywać się dym, dlatego ratownicy w pośpiechu opuścili pojazd.

Ratownicy &z karetki, która brała udział w wypadku wykazali sie ogromnym profesjonalizmem, pomimo tego, że sami byli ranni natychmiast ruszyli z pomocą do poszkodowanych znajdujących sie w osobowym Renault. Na pochwałę zasługuje też kierowca karetki, który wykazał się ogromnym refleksem, próbując ominąć wyjeżdżający z ulicy podporządkowanej samochód osobowy, skręcił w bok cudem mijając stojące w pobliżu drzewo. Mimo tego manewru i tak doszło do zderzenia obu samochodów. Załoga karetki i kierowca osobowego Renault zostali przewiezieni do szpitala. Jeden z ratowników doznał poważnego urazu twarzoczaszki. Życiu poszkodowanych nic nie zagraża.

Na &miejscu:

  • Zastępy OSP,
  • Zastępy PSP,
  • Pogotowie Ratunkowe,
  • Policja.

o autorze

Redakcja