Wczoraj około godziny 20:05 straż pożarna została zadysponowana do pożaru budynku gospodarczego w miejscowości Rostarzewo. W wyniku prowadzonych działań dwóch strażaków-ochotników zostało poszkodowanych.

Na miejsce akcji wysłano zastępy z JRG Grodzisk Wielkopolski, OSP Rostarzewo oraz OSP Rakoniewice. W trakcie prowadzonych działań gaśniczych zauważono, że przy jednej ze ścian płonącego budynku znajdują się dwa kojce dla psów. Dwóch druhów z OSP Rostarzewo zajęło się uwalnianiem zwierząt. Nieoczekiwanie przy przy otwieraniu kojca drugiego z psów, zawaleniu uległa sąsiadująca z kojcem ściana budynku objętego pożarem. Ściana runęła prosto na strażaków-ochotników.

Po uwolnieniu ratowników, została im udzielona pierwsza pomoc. Natychmiast zadysponowano ZRM z Wolsztyna oraz Wielichowa. Druhowie zostali zabrani do szpitali w Wolsztynie oraz Grodzisku Wielkopolskim. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Jeden ze strażaków ma złamane żebra i kość strzałkową prawej nogi. Został już wypisany z SP ZOZ w Grodzisku Wlkp. Obecnie przebywa w miejscu zamieszkania. Drugi ratownik ma także złamane żebra, ponadto doznał urazu stawu kolanowego. Nadal przebywa w SP ZOZ w Wolsztynie na obserwacji.

Foto: Wolsztyn112

o autorze

Redakcja