Spalone łóżka, pościele, ręczniki, odzież, chemia gospodarcza oraz materiały budowlane i urządzenia elektryczne to bilans pożaru magazynu stowarzyszenia ,,Monar’’, do którego doszło w miejscowości Rożnowice (powiat obornicki – wielkopolska).

Informacja o pożarze wpłynęła do SK KP PSP w Obornikach o godzinie czwartej rano w dniu 30 listopada. Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy GBA i GCBA z JRG Oborniki oraz GCBA z OSP Parkowo. Po dojeździe na miejsce zdarzenia kierujący działaniami stwierdził, że pożarem objęty jest cały budynek magazynowy składający się z dwóch części drewnianej i murowanej, bezpośrednio przylegający do budynku stolarni oddzielonej ścianą ogniową. Ze względu na dużą skalę pożaru i słabe zaopatrzenie wodne na miejsce akcji dodatkowo zadysponowano GBA z OSP Rogoźno, GBA z OSP Gościejewo oraz GBA z OSP Dąbrówka Leśna.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu piany gaśniczej i trzech prądów wody w natarciu na palący się budynek magazynu, a także jednego prądu piany i trzech prądów wody w obronie na&stolarnię. Jednocześnie prowadzono sprawdzanie obiektu podkontem obecności w nim osób oraz ewakuowano z pomieszczenia stolarni maszyny, elektronarzędzia i materiały stolarskie. Działania zakończono po kilku godzinach, przyczyny pożaru wyjaśni dochodzenie prowadzone przez policję.

Źródło: KP PSP Oborniki

o autorze

Redakcja