W poniedziałek na&drodze krajowej nr 16 doszło do tragicznego wypadku. W okolicy Rudzienic (gm. Iława) czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Dwie osoby poniosły śmierć na miejscu.

Do sytuacji doszło około godziny 17:00 na prostym odcinku drogi, przy zjeździe do Rudzienic. Prawdopodobnie jeden z kierowców podczas wyprzedzania zderzył się z pojazdem ze swojego pasa ruchu.

Z naprzeciwka jechał nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem. Kierowca w ostatniej chwili odbił i wrócił na swój pas ruchu. Niestety, po jakimś czasie powtórzył manewr, zjechał na przeciwległy pas ruchu i tam zderzył się ze skodą. – poinformowała Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie.

Na miejsce udały się dwa zastępy z JRG Iława oraz jeden z OSP Rudzienice. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu zdarzenia.

Żadne inne osoby nie podróżowały tymi pojazdami. W momencie kiedy jest to wypadek śmiertelny, to policjanci przejmują działanie nad ofiarami. Dopiero później po przyjeździe prokuratora strażacy pomagają wyciągnąć ciała z wraków pojazdów. – poinformował mł. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy KP PSP w Iławie.

Jedną z osób, która zginęła w wypadku jest 39-letni mieszkaniec Rudzienic. Droga była całkowicie zablokowana, a utrudnienia trwały do późnych godzin nocnych.&

o autorze

Redakcja