Na drodze krajowej nr 6 w pobliżu Runowa (powiat lęborski) doszło w niedzielę (10.04) ok. godz. 19.30 do kolizji dwóch pojazdów. Początkowo służby ratownicze zostały poinformowane o osobach poszkodowanych, w tym dwójki dzieci w wieku 2 i 4 lat, jednak po przewiezieniu do szpitala okazało się, że uczestnicy tego zdarzenia odnieśli tylko drobne obrażenia.

Kolizję spowodował 21-letni kierowca opla vectry, mieszkaniec gm. Główczyce, który jechał z Lęborka w stronę Słupska. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, kierowca opla w pewnym momencie zdecydował o zjeździe do przydrożnego baru. Wybrał jednak zły moment i skręcił wprost pod koła jadącego z naprzeciwka peugeota boxera, którym jechała 4-osobowa rodzina z gminy Kartuzy.

– Wszyscy uczestnicy zdarzenia po kolizji opuścili pojazdy o własnych siłach – informuje asp. Daniel Pańczyszyn, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lęborku. – Na miejscu sprawdzono, czy kierowcy obu pojazdów są trzeźwi i alkomaty niczego nie wskazały. Kierowca opla został przewieziony do szpitala w Lęborku, natomiast rodzina z peugeota do szpitala w Słupsku. Na miejscu lekarze opatrzyli rannych i wypuszczono ich do domu. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, posypaniu sorbentem rozlanych płynów eksploatacyjnych itp.

Przez ok. godziny czasu na drodze krajowej nr 6 w pobliżu miejsca zdarzenia ruch odbywał się wahadłowo.

&

&

Na miejscu:

  • 471[G]21 – GBA 1,6/16 Star/MAN 12.227 – JRG Lębork,
  • 349[G]58 – GBA – OSP Potęgowo,
  • 349[G]57 – Slrt – OSP Potęgowo,
  • Pogotowie ratunkowe,
  • Policja.

&

(rak)

o autorze

Redakcja