Parę dni temu CFBT.pl ogłosiło na swojej stronie, że rusza Projekt LIDER, który ma być swego rodzajem blogiem motywacyjnym dla strażaków. Postanowiliśmy się temu przyjrzeć. 

Projekt LIDER ma być przede wszystkim swego rodzaju blogiem motywacyjnym. Zauważyłem, że wielu strażaków, z którymi się stykam, okazuje niski poziom zaangażowania w służbę. Niechętnie ćwiczą lub przyznają się do braków w wiedzy czy wyszkoleniu. Z dystansem podchodzą do nowości, niezależnie od ich faktycznej przydatności. Można ich ogólnie scharakteryzować mottem „Zawsze tak robiliśmy” lub „u nas się to nie sprawdzi”. Często podważają tym samym prawa fizyki, chemii czy mechaniki! – mówi pomysłodawca projektu Szymon Kokot-Góra.

Projekt LIDER ma na celu zmotywowanie strażaków do zaangażowania poprzez dobry przykład i wysoki standard. Będzie miał znak identyfikacyjny, aby każdy zaangażowany strażak dumnie okazywał swoją troskę o narzędzia i miejsce służby, stosunki międzyludzkie oraz swój poziom profesjonalizmu.

Więcej o projekcie przeczytacie tutaj.

o autorze

Mateusz
Pomysłodawca i twórca Polskiego Serwisu Pożarniczego – Remiza.pl. W serwisie zajmuje się dosłownie wszystkim – od administracji serwisu po redagowanie nadesłanych tekstów. Straż pożarna to jego życie, co zresztą widać. Na co dzień strażak – ochotnik, który wdraża w życie pomysły oraz nowe funkcje w naszym serwisie.