Wiosną przyszłego roku ma być gotowy kompleksowy program wsparcia Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek poinformował, że powołany zostanie zespół składający się z przedstawicieli MEiN, MSWiA oraz opiekunów Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu bielskiego.

Szef MEiN wskazał, że MDP potrzebują wsparcia finansowego, by mogły prowadzić zajęcia z pierwszej pomocy oraz uczestniczyć w przedsięwzięciach, których celem jest poznawanie kultury i historii swojego regionu. Zaznaczył, że ich działalność powinna mieć systematyczny charakter: – Bardzo mi zależy, by spotykali się nie tylko okazjonalnie w związku z zawodami strażackimi, ale na zbiórkach cały rok.

– Brakuje im systemowego i systematycznego wsparcia ze strony państwa. Wychodzimy temu naprzeciw. Zaczynamy pracę nad systemowych programem rządowym – mówił Minister Edukacji i Nauki podczas konferencji. Dodał, że na działalność MDP zostanie przeznaczonych od kilku do kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie dla drużyn uczestniczących w programie. Minister Edukacji i Nauki zwrócił również uwagę nie tylko na ogromny potencjał obronny tych organizacji, ale także wychowawczy.

W konferencji uczestniczyli także: Poseł na Sejm RP Przemysław Drabek, Prezes OSP Bestwinka Grzegorz Gawęda oraz Wiceprzewodniczący Komisji ds. MDP Powiatu Bielskiego Piotr Kozieł.

Foto. MEiN

o autorze

Redakcja/Łukasz