Założenie nowoczesnej strony jednostki OSP jest teraz proste jak nigdy dotąd! Ruszył długo wyczekiwany portal OSP.pl. Serwis zrzesza strażaków-ochotników i ma informować o życiu jednostek w całym kraju. Co ciekawe, jeszcze przed jego startem, swoje strony założyło w nim ponad 330 jednostek OSP.

OSP.pl to z jednej strony narzędzie do prostego tworzenia stron internetowych jednostek, a z drugiej, serwis informacyjny.

– Od początku zależało nam, żeby całość była prosta i intuicyjna. Założenie strony jednostki w OSP.pl wraz z jej wypełnieniem nie powinno zająć nikomu więcej niż 15 minut, a co najważniejsze – nie trzeba się znać na tworzeniu stron – wystarczy wpisać odpowiednie informacje do prostych formularzy i gotowe – mówią twórcy serwisu. Warto też dodać, że całość jest dostosowana do smartfonów i tabletów, funkcjonuje w atrakcyjnej domenie osp.pl i jest dla jednostek całkowicie darmowe – dodają.

Faktycznie, aby założyć stronę jednostki, wystarczy kilka kliknięć myszy i już po chwili otrzymujemy własną i wyjątkowo intuicyjnie zarządzaną stronę pod adresem NazwaJednostki.osp.pl. Całość dobrze prezentuje się zarówno na komputerze, jak i na urządzeniach mobilnych.

Trudności nie powinno przysporzyć nikomu także dodawanie artykułów, które można wzbogacić o zdjęcia, materiał wideo i lokalizację zdarzenia na mapie. Jeśli umiecie obsłużyć konto na facebooku, to tu także pójdzie wam łatwo. Każda jednostka może tu zaprezentować swoją historię, pokazać sprzęt, jakim dysponuje oraz wpisać dane kontaktowe. Sami możecie także wybrać główną grafikę swojej strony, oraz włączyć banery promujące gminę, czy sponsora oraz powiązać z kontem na FB.

Twórcy serwisu zapowiadają, że w najbliższym czasie będzie można tworzyć swoje własne zakładki. W planach jest też dział ogłoszeń i strefa warsztatowo-szkoleniowa. Na stronie jest też miejsce, przeznaczone dla Waszych sponsorów czy wspierających Was instytucji.

Najważniejsze w tym wszystkim jest, że to rewolucyjne narzędzie dla jednostek OSP jest i będzie darmowe!

Ale nas zaciekawiło jeszcze jedno. Aktualności dodawane przez jednostki na swoje strony, będą trafiały także na stronę główną OSP.pl, a to znaczy, że o Waszych działaniach, służbie i ciekawych inicjatywach, dowiedzą się strażacy z całego kraju. Nie pozostaje nam nic innego, jak powiedzieć, żebyście sami sprawdzili.

osp_logo

 

 

www.osp.pl

o autorze

Redakcja